fbpx
Web Tasarım

Web Sitenizde Neden WordPress’i Tercih Etmelisiniz?

İnternet sitesi açmak ile ilgili bi kaç araştırma yaptınz ve site açmak için hazır altyapıların bulunduğunu öğrendiniz. Daha sonra da en çokta WordPress’i duydunuz. Wix, Weebly, Jimdo, Squarespace, Joomla!, Webnode, Site123, Webflow ve daha fazla hazır altyapılar bulunmaktadır şuan. Ama en çok kullanılanı, en uygunu, en geliştirilebilirliği olanı WordPress’tir.

Web sitenizde neden WordPress'i tercih etmelisiniz?

Peki neden WordPress?

  • WordPress ücretsizdir;

İndirebilir, istediğiniz kadar sitelerinizde kullanabilir ve üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz yani geliştirilebilir. WordPress altyapısını kullanarak, Mobil uyumlu ve SEO destekli siteler oluşturabilirsiniz.

  • Basit kullanımlarda WordPress altyapısı kodlama gerektirmez;

Web sitenizi teslim ettikten sonra, sizlere hazırlıyacağımız rehber sayesinde; web sitenizde bulunan sayfalarınızı değiştirebilecek ve yeni haberler veya blog yazılarınızı ziyaretçilerinizle paylaşabileceksiniz. Bunun dışında sitenizde gözle görülür tüm yazıları yine kodlama bilgisi olmadan değiştirebileceksiniz. WordPress kısaca çabuk ve kolay öğrenilebilirdir.

  • WordPress belkide Dünya’nın en büyük Web Market’ine sahip bir altyapı;

Haliyle talep WordPress olunca; geliştirici insanlar WordPress altyapısına Web Tasarım kategorisine koyduğumuz temaları geliştiriyorlar. Sadece tema değil tabii ki, işinize yarayabilecek onlarca eklenti mevcut ve geliştirilmeye devam ediyor. WordPress ile istediğiniz şekilde ki web sitesini oluşturabilirsiniz dedik. Örneğin; Ask Me teması, gördüğünüz gibi soru-cevap sitesi bile yapılabiliyor.

Bu tarz temaların ve eklentilerin bulunduğu ünlü site themeforest.net adresidir. Bu internet sitesinde aklınıza gelebilecek WordPress ile alakalı her şeyi bulabilirsiniz.

  • WordPress gelecek için SEO uyumludur;

Sıfırdan bir web tasarım kodlaması yaptırdığınız da; gelen güncellemeleri alamayabilirsiniz. Ancak WordPress bilinen büyük bir markadır ve yaptığı hizmete sonsuz güncelleme desteği vermektedir. SEO için sağladığı eklentiler de aynı şekilde sonsuz güncellemeye sahiptir.

  • WordPress tüm cihazlar ile uyumludur;

Öncelikle yukarı da belirttiğim tema marketinde bulabileceğiniz temaların çoğu tüm cihazlarla uyumludur. Bunun dışında WordPress yönetim paneli de tüm cihazlar ile uyumludur. Telefonunuzdan veya herhangi bir cihazınızdan yazılarınızı kolay bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Sadece yazı yayınlamak değil tabii ki, masaüstü ortamında ne yapabiliyorsanız diğer cihazlardan da yapabilirsiniz.

  • Yazınızın veya sayfanızın biçimini seçerek arama motorlarında indeksinizin nasıl gözükeceğini seçebilirsiniz,
  • WordPress altyapısı sürekli güncelleme almaktadır, bu sayede güvenlidir ve güvenlide kalacaktır,
  • Sitenize içerik girmenizi istediğiniz kişilere; tamamen sitenizin erişim şifrelerini vermek zorunda kalmazsınız. WordPress’in “Kullanıcılar” sekmesini kullanarak istediğiniz yetkiyi verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı