fbpx
Web Tasarım

Web Site Tasarım Fiyatları Hakkında

Bir internet sitesi açmak isteyen kişilerin veya kurumların ilk merak ettiği soru Web Tasarım fiyatları hakkındadır. Kuşadası Web Tasarım kendi başına yeterli olmayıp yanında bir çok ihtiyaç barındırmaktadır. Örneğin bir halı yıkama şirketi iseniz müşterilerinizin sizi Google aracılığı ile bulması gereklidir. Bir internet sitesi tasarımı oluşturulduğunda yani internet sitesi açıldığında direkt olarak ilgili kelimede Google arama motorunda sıralamaya girmez. Sırf bunun için yapılan çalışmalar bulunmaktadır. İşte bu çalışmalara Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) denir.

Web Site Tasarım Fiyatları hakkında!

Web Tasarım’da SEO

Kuşadası SEO ise; sektöre bağlı olarak süre ve maddiyat olarak değişiklik göstermektedir. Basit bir örnek vermek gerekirse; yeni bir işletme Istanbul ilinde düğün etkinlikleri düzenliyor diyelim. Yeni işletme Istanbul gibi bir ilde ilk sayfaya girebilmesi için çok uzun bir süreç gerekir. Bu süreç 2-3 yıl olarak değişiklik gösterebilir. Neden bu kadar uzun sürüyor diye soracak olursanız her işletmenin bir marka değeri vardır. Arama Sonuç Sayfası‘nda (SERP) 20 yıldır bulunan bir işletmeyle iki aylık bir çalışma sonucunda aynı kefende bulunamazsınız. Yapılan tasarım mutlaka mobil uyumlu ve Arama Motoru duyarlı olmalıdır.

Kısacası bulunduğunuz sektöre ve rakiplerinize göre SEO fiyatları süreç ve maddiyat olarak değişiklik göstermektedir. SEO kesinlikle 200 TL – 500 TL arası satılan backlinkler (A sitesinin B sitesine link vermesi) ile gerçekleşmemektedir. Evet bu linkler kısa süreliğine sizi ilk sayfaya çıkaracaktır ama bu konum hiç bir şekilde kalıcı olmayacaktır. Kalıcı ve doğal SEO çalışması gerçekten maliyet ve süre gerektirir. Örneğin Kuşadası ilçesinde bir Halı Yıkama işletme sahibi iseniz sıfırdan dijitale yerleşmeniz ortalama; 3 ile 6 ay arası değişiklik gösterebilir. Sadece SEO içn maaliyet ortalama 3.000 – 4.000 TL.

Altyapıya göre Web Tasarım Fiyatları

Altyapı derken internet sitesinin işlevlerini kastetmiş oluyoruz. İşlevlere örnek vermek gerekirse; örneğin bir randevu sistemi veya canlı destek sistemi. Sitenizde ne kadar özellik isterseniz o kadar maaliyeti artırmış olursunuz. Örnek olarak basit bir otel tanıtım sitesi yaptıracak olursanız içerisinde otele ait fotoğraflar, iletişim formu ve iletişim araçları. Bunun gibi basit bir site tasarım fiyatı ortalama 2.000 – 5.000 TL değişiklik göstermektedir.

Bir internet sitesinin sürdürülebilirliğini kaybetmemesi için sabit ödemeleri vardır!

Bir internet sitesinin oluşabilmesi için alan adı ve web barındırma hizmetlerine ihtiyacı vardır. Bakınız; Alan adı ve Web Barındırma nedir?

Bu iki servisinde tek seferlik bir ödemesi yoktur. Alan adı en az 1 yıllık ödenmektedir. Web barındırma hizmeti ise aylık veya yıllık olarak ödenebilir. Alan adları uzantısına göre yıllık olarak 5$ – 20$ arası değişmektedir. Genel olarak kullandığımız “.com” uzantısının maaliyeti “$7” olarak bilinmektedir.

Web barındırma hizmeti ise sitenizin ziyaretçi kaynağına göre değişiklik göstermektedir. Ama yine bir örnekle açıklayacak olursak; bir halı yıkama şirketine aynı anda ne kadar ziyaretçi girebilir ki? Tabii ki bu faktör bulunduğu il veya ilçeye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ama bu sektördeki bir işletmenin Web Barındırma hizmeti için yıllık olarak ayırması gereken maaliyet 200 TL – 500 TL arasındadır.

Tekrar etmek gerekirse; yukarıda belirtilen alan adı ve web barındırma hizmeti için verilen ortalama fiyatlar firmalara göre değişiklik göstermektedir. Toparlarsak; ortalama bir işletme için Dijitale açılan yol 10.000 TL – 50.000 TL arası değişiklik göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu