fbpx

Sıkça sorulan sorular!

Sektör ile alakalı tüm sorular burada! İstediğiniz her türlü soruyu, bu sayfanın altında ki yorum bölümünden sorarak cevap edinebilirsiniz.

Web Tasarım Nedir?

Kullanıcıların sitenizin her yerine kolayca erişim sağlayabilmesi için ve göze hitap etmek amacıyla yapılan kodlama ve tasarım süreci.

Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Web sitesi oluşturabilmek için; ilk önce bir alan adı (Domain) belirleyip satın almalısınız. Daha sonrada gereksinimlerinize göre satın alacağınız web barındırma hizmetine alan adını bağlamalısınız. Bu şekilde ilk adımınızı atmış olursunuz daha sonra bir altyapı seçmeniz gerekecek, bu altyapıları açıklayacak olursak;

Sıfırdan bir web sitesi hazırlamak;

Kesinlikle kodlama bilginizin olması gereken bir konudur. Ve sizin için eğer başlangıç seviyesinde veya hiç başlamamışsanız bu altyapıyı hiç tercih etmenizi önermiyoruz. Geliştirmeye açıktır, istediğinizi istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Bir web site oluşturucusu kullanmak;

Yapılabileceklerin; kuruluş tarafından sınırlandırıldığı bir altyapıdır. Ancak; bu işe zaman harcamak istemiyorsanız tamamen tercih etmeniz gereken altyapı.

Bir içerik yönetim sistemi kullanmak;

Günümüzde Wordpress, Joomla ve Blogspot bu altyapıya örneklerdir. Günümüzde bir çok site bu altyapıyı kullanmaktadır. Geliştirmeye açıktır. Gereken yerlerde kodlama bilgisi aratır.

Web Tasarım Ne Kadar Sürer?

Bu konu siz müşterilerimizin isteklerine göre değişmektedir. Bir otel tanıtım veya gezi rehberi sitesinin tamamlanması 1 haftayı bulurken, bir E-Ticaret sitesi sektörüne göre 2 haftayı geçebilmektedir. Bakınız > Web Tasarım Süreci

Size Özel Bir Tasarım İle Hazır Şablonların Farkı Nedir?

Size özel bir Web Tasarım tamamen sıfırdan kodlanırken, hazır şablonların üzerinde oynamalar yapılırak size uygun hale getirilr. Fiyat bakımından incelersek özel tasarımlar daha maliyetlidir ve daha uzun bir süre gerektirir. Bu süre minumum 3-4 hafta ile başlamaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), sitelerin arama motorların da üst düzey sıralama edinmek için yapılan çalışmalar bütünüdür.

SEO Tek Seferlik Bir Çalışma mıdır?

Hayatımızın her yanında herkes ve her şey bir biriyle yarışırken; internet ortamında da durum böyledir. Bir SEO uzmanı ile çalıştınız diyelim, istediğiniz sonuca herhangi bir süreç sonra vardınız. Daha sonrasında yine herhangi bir süreç sonrasın da rakipleriniz sizleri sıranızdan düşürebilir. Yani kısaca anlatmam gerekirse; rekabet düzeyi yüksek bir sektör de iseniz; SEO çalışmalarını durmadan düzenli olarak yapmalısınız.

Sadece SEO Yeterli Mi?

Bu sorunun cevabı aslında tam olarak sizde bitiyor. Kendinize şu soruyu sorun; “Hedefim tam olarak ne?” Örneğin; bir E-Ticaret siteniz var ve arama motorlarında yüksek sıralar edinmişsinizdir. Ama daha da büyümek istiyorsunuz, tam burada sosyal medya platformlarında kitle edinmeniz gerekebilir. Çünkü insanların o an düşündüklerinin dışında bir geçmişi bir de bilinçaltı vardır. Örneğin; Facebook sosyal medya platformundaki geliştirilen algoritma ile daha önce sitenizde ki “x” ürününe bakan bir kişiye tekrar reklam baloncukları göstererek belkide o ürünü satabilirsiniz.

SEO Çalışmalarında Başarıya Ulaşmak İçin Belirli Bir Zaman Var Mıdır?

Evet geldik asıl soruya. Öncelikle arama motorlarının algoritmaları sürekli güncellenmektedirler, ve bu güncellemelerin çoğunu yayınlamazlar yani SEO uzmanları bu güncellemeler ile ne olup ne bittiğini kendileri çözmek zorundadırlar. Ve birde rakipleriniz var siz bir şeyler yaparken onlarında boş durmadığından emin olabilirsiniz. Evet tam da bu iki neden dolayısıyla herhangi bir sektörde SEO çalışmasının belirli bir zamanı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı