fbpx
Web Tasarım
Trend

SEO Uyumlu Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir? adlı yazımızda detaylı olarak açıkladık. Şimdi ise Web Tasarım denildiğinde akla ilk gelmesi gerekecek olan şey Kuşadası SEO kavramıdır. SEO kategorimizde yayınladığımız yazılarımızın içerdiği bilgiler bu yazı içinde geçerlidir ama yinede tekrarlamak istiyoruz.

SEO Uyumlu Web Tasarım Nedir?

  • Web Siteniz Her Cihaza Uyumlu Olmalı!

Her içeriğimizde bunu üstüne basa basa anlatıyoruz, artık kullanıcıların %80’i mobil kullanıcıdır. Sitenizin masaüstü versiyonunda; kullanıcılar üzerinde neyi amaçlıyorsanız mobil versiyonda da aynısını amaçlayın.

Bakınız; nokvi.com/mobil-uyumlu-web-tasarim-nedir/

  • Oluşturulması Gereken Sayfalar

Özellikle kurumsal web sitelerinde örneğin bir E-Ticaret sitesi gibi. Uzaktan satış sözleşmeleri ve gizlilik sayfalarını kesinlikle oluşturmalısınız. Bu sayfalar sizin ciddi bir şirket/firma/ajans olduğunuzun göstergesidir. Sitenizi ziyaret eden müşterilerinize kesinlikle güven verir.

  • Kesinlikle Bir SSL Sertifikası Edinin

Mobil cihazlarda hemen hemne çoğu taracıyıda benimsenen “Güvenli Değil” ibaresi ziyaretçilerinizin sitenizi terk etmelerine yol açabilir. Konuya hakim biriyseniz düşündüğünüzde o site içerisinde herhangi bir özel bilgi şifre ve benzeri şeylerin girişini yapmadıkça güvenliğinizin tehdit altında olmadığını bilirsiniz. Ama konuya hakim olmayan bir kişi açısından düşünürsek, güvenli değil ibaresini gören ziyaretçi sitenizi terk edecektir bundan emin olabilirsiniz. Hele hele kurumsal bir firma iseniz kesinlikle bir SSL Sertifikası edinin.

Bakınız; SSL Sertifikası Nedir?

  • Web Tasarım’da Hız

Yine bu konuyu her içeriğimizde ele alıyoruz. Yapılan analizlere göre 3 saniye ve üzerinde açılan web siteleri; ziyaretçiler tarafından sayfa yüklenmesi tamamen bitmeden bile terk ediliyor. Yavaş açılan web siteleri hem can sıkıcıdır, hemde ziyaretçilerinize/müşterilerinize güven vermeyebilir. SEO kavramında en önemli faktörlerden birisi hız faktörüdür.

  • Özgün Meta Etiketleri

Web sitenizin içeriğine göre meta etiketleri kullanmalısınız. Örneğin bir kurumsal firma iseniz ve lokal SEO çalışması yapıyorsanız, mutlaka lokasyon bildiren META etiketlerini kullanmalısınız.

  • İçerik Kalitesi

Ziyaretçileri size çeken şey sitenizin içerisinde yayınladığınız içeriklerinizdir. Hiç bir internet sayfası açıldığı gibi reklamsız onlarca insan tarafından bilinemez bu imkansızdır. Doğru SEO düzenlemeleriyle yayınlanan kaliteli içerikler sayesinde hedef kitlenize ulaşmanız mümkündür.

“Yukarıda ki kriterlere uyulduğunda internet sitem üst sıralarda çıkar mı?” sorusunu duyar gibiyim. Tabii ki bu kriterler, bir gerekliliktir ancak SEO kavramının tamamını oluşturmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu